03/04/2020

30/07/2020

Kaip jaustis ramiau šiuo neramiu karantino laikotarpiu?

Akivaizdu, kad vieniems anksčiau, kitiems vėliau sugrįžtą "Laimės buvimo namuose" pagirios. Ir tai, kas atrodė žavu, nuostabu, taip laukta, ima kelti po truputį nerimą, o galvoje vis dažniau apsilanko mintys: o kas bus po to? Ar turėsiu darbo? Ar turėsiu pinigų? O kas, jei karantinas tęsis šešis mėnesius, kaip dabar jau kai kas prognozuoja?

Mokslas teigia, kad visi pokyčiai turi fazes. Pradžioj būna šokas - tikiu, kad dauguma tai praėjom. Vėliau seka neigimas - dalis mūsų vis dar tame etape. Tikimės, kad kažkaip išsispręs, viskas bus, kaip anksčiau, mūsų tai nepalies....

Kai kurie jau įžengėm į frustracijos (nepasitenkinimo) ar depresijos fazę. Na, o vienas kitas bando kelti koją į naujus vandenis ir eksperimentuoti...

Visi šie žingsniai tai natūrali bet kokio pokyčio dalis. Išoriniai veiksniai, kurių negalime kontroliuoti. Mes galime valdyti tik savo būseną. Kuo daugiau ramybės - tuo daugiau galimybių galim pastebėti.

Tai kaip gi atsinešti daugiau ramybės į savo kasdienybę?

Aš nežinau geresnio būdo, negu ritualai. Žinau, daugumos gyvenimas pasikeitė stipriai. Anksčiau bent ėjimas į darbą įžemindavo, dabar ir to nebeliko - darbas persikėlė į namus, kai kam išvis nėra darbo.

Tad pastumkime darbą į šalį ir raskime dar kažką, kas yra stabilu. Gal tai rytinės jogos, meditacijos praktikos? Gal dienoraščio rašymas? Naujos kalbos pamokos ar kitokie kursai? Gal tai kasdieninis pasivaikšiojimas (tiems, kam tai įmanoma)? Šeimyniniai stalo žaidimai? Gal tai reguliarus knygos skaitymas, prisipildžius puodelį arbatos?

Raskite tuos dalykus, kurie yra arba gali būti pastovūs. Ir darykite juos kasdien. Turėkite kasdieninius ritualus - tai vienas geriausių būdų mūsų smegenims pasakyti: "Dabar yra saugu".

Saugumo būseną mums sukuria nuspėjamumas. Tikslus žinojimas, kad šiandien, rytoj, poryt ir vėliau tai bus...

Tad įsileiskite į savo gyvenimus ritualus. Tai leis sukurti daugiau ramybės viduje ❤️.

Nori pasidalinti savo mintimis?
Parašyk man! sonata.aaltonen@gmail.com 

© 2020  Sonata Aaltonen. All rights reserved.
Powered by Webnode
Create your website for free!