04/02/2020

30/07/2020

Labas rytas, Ryto puslapiai,

Daug prieštaraujančių minčių girdžiu apie komforto zoną. Ir nesvarbu, kad jos atrodo prieštaraujančios, galiu sutikti su beveik visomis :)

Palikti komforto zoną ir žengti į pokytį - skaitydavau protingose motyvacijos knygose.

Kokia čia komforto zona, kai ją reikia palikti? - prieštaraudavo šiai nuomone kiti autoriai.

Žmonės tik galvoja, kad yra komforto zonoj, bet iš tikro sėdi, atseit patogiai, ant aštrių spyglių, nuolat badančių jiems sėdimąją,- paaiškina tretieji.

Hm... susimąstau. Yra tiesos. Dažnai mes taip ir darom. Sėdim sau įsipatoginę savo rutinoje ir įpročiuose, kol aštrus spyglys ima durti vis smarkiau ir giliauį sėdimają... O tada... pajudiname šiek tiek savo "minkštąją" ir vėl randame poziciją, kurioje, kaip sakant patogu. Komfortu dažnai mes vadiname tai, kas žinoma, "saugu", nėra netikėtumų, pažįstama...

Komfortas yra reikalingas. Nusistovėjusi rutina ir įpročiai leidžia tausoti energiją ir apsaugo mus nuo bereikalingo streso.

To streso ir netikėtumų ir taip pakanka. Tarkime, kai mokomės kažko naujo, žengiame į naujas patirtis, išbandome kažką neįprasto, imame bėgioti, sportuoti, užsiimti joga, pradžioj tai būna tikrai nelengva arba, kaip pasakytume ką tik išlindę iš komfortos zonos, nekomfortabilu :) Bet žiūrėk diena po dienos, savaitėlė po savaitėlės ir išmokstame prisitaikyti, kad mums būtų patogiau ir į rutiną sugrįžta komfortas. Toks saldus ir mielas, kad norisi jį saugoti.

Dabar suprantu, kad žengimas iš komforto zonos, tai yra sąmoningas pasirinkimas keistis. Tai komfortabilaus gyvenimo iškeitimas į nežinomybę vien todėl, kad galėtum dar labiau paaugti, dar labiau sustiprėti, peržengti per baimes ir pamatyti, ką dar gali. "Niekas geriau nežino, ką tu gali, nei tu pats",- šiandien vaizdo įraše sakė J. Lopez.

"Ta pati asmenybė nesukurs naujos realybės. Jei mūsų mintys, jausmai, veiksmai šiandien yra tokie pat, kaip vakar, o rytoj bus tokie pat, kaip šiandien, mes kuriame tą pačią realybę", - sako J.Dispenza.

Gyvenimas ir yra kompromisas, balanso ieškojimas tarp komforto, kurio taip nori kūnas, ir žengimo link svajonių, į kurias veržiasi širdis.

Nori pasidalinti savo mintimis?
Parašyk man! sonata.ce@gmail.com 

© 2020  Sonata Aaltonen. All rights reserved.
Powered by Webnode
Create your website for free!