30/12/2019

30/07/2020

Labas rytas,

jau kurį laiką galvoju, kad laikas parašyt Ryto puslapius Jums. Vis tik šventinis laikotarpis, susirinkusi šeima buvo tai, kam skyriau daugiausia savo dėmesio, o ankstyvą Ryto puslapių rašymą pakeitė ilgi rytinės kavos gėrimo ritualai su mano vyresnėle.

Didžiąją metų dalį su mano vyriausia dukra gyvenam skirtinguose žemynuose, todėl susitikus rytinės kavos ritualas mums abiems svarbus, abi jo kasryt laukiam :). Kartais kalbamės, o kartais tiesiog klausom muzikos ar žiūrim dar vieną serial "Draugai" seriją ir nieko daugiau, rodos, ir nebereikia. Jau keli metai tęsiasi tradicija žiūrėti serialą kartu, kai susitinkame, dažnai ir Mantas prie mūsų prisijungia. O šiaip pati niekada jo ir nežiūriu.

Ritualai yra nuostabus dalykas. Jie padeda suartėti, užmegzti ryšį. Jie kuria ir palieka atsiminimus, kaip atspaudus molinėse plokštelėse, kurias išdžiovinam, nuvalom dulkes ir saugom savo namų lentynose.

Ritualai padeda mums tobulėti. Esu pastebėjusi, kad jei noriu pokyčio - geriausias būdas tai pasiekti yra susikurti ritualą. O artėjantys nauji metai - puikiausia proga peržvelgti turimus ritualus, vertybes, prioritetus ir pagal tai kitais metais vėl toliau megzti savo ritualų voratinklį.

Tarkime, man labai svarbu leisti kokybiško laiko su savo vaikais. Kai Justė dar buvo paauglė, susikūrėme "gulėjimo ant liepto" ritualą. Suguldavome ant sofos šaltomis žiemos savaitgalių dienomis, pasileisdavome muzikos ir įsivaizduodavom, kad gulime ant ežero liepto. Lieptas - tai buvo kelias į ilgus, prasmingus pokalbius, kuriančius įsimintinas mamos ir dukros akimirkas.

Mantas į ilgus pokalbius retai leidžiasi, bet mes su juo turime savaitgalio pietų ritualą, kur keliaujame tik dviese. Kažkada, kai buvo mažesnis, dar žaisdavom badmintoną kartu, bet kurį laiką atidėliotas šis ritualas išnyko iš mūsų kasdienybės. Gaila. Bet, kaip ir rašiau, metų galas pats tas metas peržvelgti ritualus, norus, vertybes ir sukurti naujus arba atkurti užmirštus :) Ir man jau akivaizdu, kad noriu pakalbėti su Mantu apie mūsų laiką kartu ir naujus ritualus.

Su Emma mes dalinamės rytinės jogos laiku. Ji išmoko pirmas jogos pozas vos tik ėmusi stovėti... Kai namuose krykštauja mažylė, kaskart rasti ramaus laiko rytinei jogos praktikai - ne visada lengva užduotis, todėl įtraukiau ir ją. Žinoma, viskas vyksta lėčiau, su pagulėjimais ir žaidimais, bet... juk geriau tęsti savo ritualą negu visai jį apleisti teisinantis, kad nėra galimybių ir laiko.

Vieni ritualai išlieka ilgam, o kiti pabūna ir išeina. Ir aš jų nelaikau, nes ritualas neatsiejamas nuo malonumo.

Ritualai su vyru padeda rasti laiko kokybiškam pabuvimui kartu, na, o asmeniniai - leidžia auginti tam tikras savybes ir kompetencijas.

Nori sportuoti? Medituoti? Kažko išmokti? Paversk tai ritualu. Ar pastebėjai, kiek laiko ir energijos atima galvojimas, abejonės, atidėliojimas? Eit sportuot šiandien, o gal rytoj? O gal vėliau? Pažįstama? :) Kasdieninė kova ir galvojimas, kurie vargina.

Neradau efektyvesnio būdo, kaip ritualas. Tiesiog, atsikėlei ir padarai. Apie ritualus nereikia galvoti, atidėlioti. Jie tam ir yra, kad būtų daromi negalvojant. Jie kuria tavo dieną. Jie kuria tavo gyvenimą. Susikurk ritualus, daryk juos ir leisk sau jais tiesiog mėgautis. Ir pastebėk, kaip daugiau pasimėgavimo ir džiaugsmo ateina į tavo gyvenimą. Ne kažkokios trumpalaikės ypatingos patirtys kuria mūsų džiaugsmingą gyvenimą. Maži, kasdieniniai ritualai mūsų laimės jausmui gerokai svarbesni ❤️

Kviečiu tave peržvelgti savo ritualus, norus ir tikslus dar šiais metais. Ir, galbūt, pastebėsi, kad nori įpinti kažką naujo į savo ritualų voratinklį.

Linkėjimai ❤️

Nori pasidalinti savo mintimis?
Parašyk man! sonata.ce@gmail.com 

© 2020  Sonata Aaltonen. All rights reserved.
Powered by Webnode
Create your website for free!